Svētku dienas

Meteņi

Meteņdienu svinam laikā, kad gads metas uz pavasara pusi. Svētku laiku ievada Sveču nedēļa, kad tumšos ziemas vakarus cenšamies izgaismot ar pašdarinātām svecēm. Skaņu nedēļā gatavosim skaņu rīkus, lai pēdējā ķekatu gājienā varam aizbaidīt visas slimības no mūsmājām. Svētku priekšvakarā cepam pīrāgus, jo Meteņus sauc arī par pīrāgu dienu.

Meteņdienā dosimies pagalmā izmēģināt spēkus sportiskās aktivitātēs. Ziema cīkstas ar pavasari, mēs – paši ar sevi. Un tad var būt sagaidīsim pašu Meteni, kas ķircinot bērnus met gan sniegu, gan zelta pogas, gan kādu kārumu.

Lieldienas

Kad pavasaris dienas sāk izstiept garākas par nakti, klāt ir Lieldienas. Vecākie bērni jau svētku priekšvakarā ķersies pie olu krāsošanas, izmantojot dabīgos materiālus. Rokām jābūt gana veiklām, lai nesaspiestu trauslās čaumalas.

Lieldienās rotāsim šūpoles un šūposimies, ripināsim olas, raudzīsimies saulē caur zīda lakatiem, ēdīsim dzērvenes un iesim pavasara rotaļās

Vecvecāku dienas

Pie mums pavasaris atnāk arī ar īpašajiem svētkiem mūsu vecvecākiem, kad aicinām viņus ciemos, rādām ko mākam, uzņemam viņus kā ciemiņus. Šoreiz cienā bērni un noslēgumā kopīgi tika gatavota rotaļlieta, kas kalpo kā jauka dāvaniņa un ir darināta ar mīlestību.

Sporta spēles

Ikgadējās sporta spēles nu jau kļuvušas kā tradīcija, kad visu filiāļu darbinieki un bērni kopā ar savām ģimenēm pavada dienu svaigā gaisā, piedaloties dažādās sportiskās, jautrās atrakcijās kas piemērotas gan lieliem, gan maziem, gan rūdītiem sportistiem, gan tiem kas sportošanu bauda tikai retu reizi. Pēc aktīvas sportošanas mūs visus vienoja dziesmas un rotaļas, kā arī kopējais zupas katls, kurā turpat uz ugunskura tapa garda zupa un tas viss pavisam netālu no Rīgas, bet jau ar iespēju patiesi baudīt dabu un tās piedāvāto skaistumu.

Zinību diena

Šeku reku siltā vasariņa ar savām aktivitātēm aiz muguras un klāt 1. septembris – zinību diena, sākās jauns mācību gads arī pie mums. Daudzi mazuļi tieši tagad uzsāk savas bērnudārza gaitas. Gan viņiem, gan viņu vecākiem ir daudz nezināmā un daudz gaidu un cerību, ko pasākumā noslēgumā simboliski palaižam gaisā, kā gaisa balonus un pavadām tos ar labām domām. Tad seko mūsu gads kopā ar gadskārtu ieražu svinēšanu un citiem svētkiem.

Miķeļdiena

Miķeļi latviešu gadskārtā ir laiks, kad beigušies lielie rudens darbi un var priecāties par novākto ražu. Pie mums šie svētki atnāca ar Miķeļdienas tirgu. Liela pateicība mūsu mīļajiem vecākiem, kuri kopā ar bērniem bija gatavojuši gardumus un mākslas darbiņus tirgum. Kārumus varējām nobaudīt turpat mūsu kafejnīcā. Smaržu istabā vecāki un bērni varēja vingrināt savas ožas un garšas maņas, atminot, kas noslēpts garšvielu maisiņos un tējas krūzītēs. Skaņu istabā svētku dalībnieki varēja baudīt dabas materiālu skaņas, kopīgi radot jautru rudens danču mūziku. Danču istabā varējām izvingrināt kājas, rokas un balsis rudens rotaļās. Gaidīsim ciemiņus rudens laika tirgū arī nākamajā gadā!

Mārtiņdiena

Mārtiņu laiks ievada ziemas sākumu. Gatavošanās svētkiem sākās jau iepriekšējā nedēļā, kad iepazināmies ar maizītes ceļu no grauda līdz maizes klaipiņam. Svētku rītā gājām rotaļās kopā ar Mārtiņu, skatījāmies galda teātri latviešu tautas pasaciņas, darbojāmies mākslas darbnīcā, ar rociņu nospiedumiem zīmējot Mārtiņgaiļus. Pēcpusdienā mielojāmies ar pašceptajiem Sklandu raušiem un tinām vaska svecītes, lai tumšajos vakaros mūsmājās vairāk gaismas.

Latvijas dzimšanas diena

Svētki, kam gatavojamies nedēļas garumā. Veidojam priekšstatu par Lāčplēša dienu, Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, aicinām ciemos māksliniekus ar atbilstošas tēmas uzvedumiem utt. Protams to darām atbilstoši savām vecuma spējām, bet kopumā esam pietiekami lieli lai arī mēs piedalītos „Staro Rīga” pasākumā, jo nu jau otro gadu mēs pašu darinātiem lukturīšiem izrotājam pagalmu, kas tā tumsu padara skaistu un bērniem izdodas iepriecināt vecāku sirsniņas pēc garas darba dienas.

Ziemassvētki

Ziemassvētku laiks Laumiņu mājās pilns smaržu brīnumu gaidu. Pirms svētkiem lielie un mazie bērni čakli darbojās, lai sagatavotu pārsteigumu vecākiem – gardās piparkūkas un citas dāvaniņas. Savukārt vecāki slepus no bērniem pulcējās, lai darinātu rotaļu sniegavīrus – dāvaniņas pašiem mazākajiem.

Svētkus svinējām kopā ar vecākiem. Jaunākie bērni rokrokā ar māmiņām un tētiem, dziedāja, rotaļājās un izspēlēja apgūtos dzejoļus. Vecākie bērni jau bija gatavi rādīt ciemiņiem apgūto koncertuzvedumos. Svētku noslēgumā lielos un mazos priecēja Ziemassvētku vecītis vai viņa palīgi Rūķīši.

Pin It on Pinterest

Dalīties